Značky nealko vína na trhu

Na českém a slovenském trhu jsou k dispozici produkty tří největších výrobců nealkoholického vína, značky Carl Jung, Vini Vici a Ariel.

  • Carl Jung
  • Vini Vici
  • Ariel Wineyards

Carl Jung

Nejstarší výrobce dealkoholizovaných vín - německá rodinná firma Carl Jung z nádherného srdce Porýní, městečka Rudesheim am Rhein. Výrobě dealkoholizovaných vín se rodina Jungových věnuje již od roku 1908. Většina produkce se exportuje na vyspělé západní trhy, zejména do USA, Kanady, Japonska a západní Evropy. Od roku 2004 se dováží taky do České republiky a na Slovensko. Carl Jung má vlastní český web.

Sortiment

V sortimentu najdeme odrůdová tichá vína Merlot, Müller Thurgau a Riesling, lahodné růžové cuvée Rosé, suchý sekt Mousseaux a červený bitter Rosso Vermouth Bitter.

Vini Vici

Vini-Vici je exportní značka dealkoholizovaného vína Eisberg, které je  poměrně známé na německém a britském trhu. Schloss Wachenheim, který je producentem tohoto vína, se může opírat o zvlášť vyspělou metodu dealkoholizace, která probíhá při velmi nízké teplotě pouhých 23 stupňů Celsia, a proto je k vínu velmi ohleduplná.

Sortiment

V sortimentu Vini Vici nalezneme odrůdová tichá vína Cabernet Sauvignon a Chardonnay a suchý sekt Brut. Kromě těchto tří dealkoholizovaných vín vyrábí Schloss Wachenheim také nízkoalkoholické sekty různých chutí.

Ariel Wineyards

Americké vinařství J.Lohr produkuje dealkoholizovaná vína, která jako jediná na světě poráží ve vinařských soutěžích vína klasická. Základem jsou kvalitní vína z údolí Napa, Sonomy a Paso Robles zpracovaná specifickým patentovaným procesem studené filtrace a zpětné osmózy. Rozhodně se jedná o jedno z nejkvalitnějších a tudíž bohužel i nejdražších dealkoholizovaných vín na světě. Jeho uvedení na trh v České republice se připravuje. Podle posledních údajů dovozce je naplánováno na první polovinu roku 2007.