Bonne Nouvelle - nealkoholický nápoj

Dnes na obědě mně poskočilo srdce radostí - narazil jsem na novou značku nealkoholického vína. Aneb tak jsem se domníval. Jsem později k mému zklamání zjistil, radoval jsem se předčasně.

ZnačkyZe životaProdej

24.10.06 (V?k: 12 yrs)

Kategorie: Značky, Ze života, Prodej

Moje oblíbená resturace Antal na Budějovické v Praze mně dnes příjemně překvapila. Na stolku jsem objevil stojánek oznamující že mají v nabídce nealkoholický Cabernet Sauvignon, a to dvojku za celkem přijatelnou cenu. Požádal jsem rovnou o celou láhev a zjistil, že se jedná o značku Bonne Nouvelle o které jsem předtím nikdy neslyšel. Dle názvu usuzuji že pochází z Francie.

Umíte si představit mně, skalného fandu nealko vína když se dozví že v kolébce vinařství  Francii se začalo produkovat víno bez alkoholu. Nadšení a očekávání rostlo. Bohužel pouze do momentu prvního doušku.

Nápoj má celkově silně "kompotový" charakter. Vcelku není úplně špatný, zajisté si nalezne své příznivce mezi milovníky ovocných šťáv. Nicméně pro konzumenta, který očekává víno asi mnoho potěšení neposkytne. Bohužel až posléze jsem si všiml, že prodejce (jihočeská firma, název jsem si bohužel nezapamatoval) jej prodává ne jako víno nýbrž jako "Nealkoholický nápoj". Ke cti jim slouží, že se nesnaží zavádět spotřebitele tvrzením, že se jedná o víno (i když musím přiznat, že "nealkoholický Cabernet Sauvignon" mně dostal). 

Nemohu se opírat o žádné oficiální zdoje protože žádné oficální informace se mi na internetu nepodařilo sehnat, nicméně dle mého úsudku se patrně nejedná o pravé dealkoholizované víno. Spíše půjde o odrůdový mošt, a to ještě s nepovedenou konzervací která mu dává výše spomínaný "kompotový" nádech.